Texas Decides 2018 Voters Guide
Start Over

Voters Guide

All Candidates

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Rodney Anderson (Rep)
    2. Rodney Anderson (Rep)
    3. Willie Billups (Rep)
    4. Jonathan Boos (Rep)
    5. Angie Chen Button (Rep)
    6. Jerry Fortenberry (Rep)
    7. Lance Gooden (Rep)
    8. Bob Hall (Rep)
    9. Don Huffines (Rep)
    10. Eddie Bernice Johnson (Dem)
    11. Eric Johnson (Dem)
    12. Linda Koop (Rep)
    13. Linda Koop (Rep)
    14. Kenny E Marchant (Rep)
    15. Deanna Maria Metzger (Rep)
    16. Morgan Meyer (Rep)
    17. Matt Rinaldi (Rep)
    18. Lisa Luby Ryan (Rep)
    19. Pete Sessions (Rep)
    20. Carl Sherman (Dem)
    21. Keyaira D Saunders
    22. Carolyn King Arnold
    23. Dora H. Aguirre
      candidate for Town of Clint - Mayor
    24. Nancy Bean (Dem)
    25. Bill Brandt (Rep)
    26. Veronica Roni Frescas
    27. Veronica Roni Frescas
    28. David T. Garcia
    29. Ida Gardner (Rep)
    30. Andrew R. Haggerty (Rep)
      candidate for Co Commissioner #4
    31. Sandra L. Hernandez
    32. Alex Kim (Rep)
    33. Jeffrey Lane (Rep)
    34. James B. Munford (Rep)
    35. Andy Nguyen (Rep)
    36. Isabel Salcido
    37. Jana Lynne Sanchez (Dem)
    38. Rick Seeberger (Rep)
    39. Eric Stoltz
    40. Royce West (Dem)
    41. Richard "Rich" Wright
  2. 2
    1. Colin Allred (Dem)
    2. Rafael M Anchia (Dem)
    3. Rhetta Andrews Bowers (Dem)
    4. Joanna Cattanach (Dem)
    5. Brandy K Chambers (Dem)
    6. Jessica González (Dem)
    7. Julie Johnson (Dem)
    8. Nathan Johnson (Dem)
    9. Shawn Jones (L)
    10. Casey Littlejohn (Write In)
    11. Jan McDowell (Dem)
    12. Thresa 'Terry' Meza (Dem)
    13. Thresa 'Terry' Meza (Dem)
    14. Victoria Neave (Dem)
    15. Ana Maria Ramos (Dem)
    16. Ana Maria Ramos (Dem)
    17. Kendall Scudder (Dem)
    18. John Turner (Dem)
    19. Marc Veasey (Dem)
    20. Dan Wood (Dem)
    21. Devan Allen (Dem)
    22. Giovanni Capriglione (Rep)
    23. Veronica Escoar (Dem)
    24. Stephanie Frietze (Dem)
    25. Charlie Geren (Rep)
    26. Alfonso V. Qutierrez
    27. Addam Hernandez
      candidate for Town of Clint - Mayor
    28. Joe Moody (Dem)
    29. Jason K. Osborne
    30. Claudia Ordaz Perez
    31. Beverly Powell (Dem)
    32. Carl Robinson (Dem)
      candidate for Co Commissioner #4
    33. Peter Svarzbein
    34. Peter Svarzbein
    35. Nicholas Anthony Vasquez
    36. Nicholas Anthony Vasquez
    37. Tom Wilder (Rep)
      candidate for District Clerk
  3. 3
    1. Melina Baker (L)
    2. Phil Gray (Write In)
    3. Mike Kolls (L)
    4. Jason Reeves (L)
    5. Greg Baine
    6. Jason Charbonnet (Rep)
    7. Rod Chavez
    8. Steven T. Cheatum SR.
      candidate for Town of Clint - Mayor
    9. Carlos F Corral
    10. John B. Hogan
    11. Ben Mendoza (I)
    12. Kenneth D. Sanders (Dem)
  4. 4
    1. Rick Bonart
    2. Wendy Burgess (Rep)
    3. Kizito Ekechukwu
    4. Cissy Lizarraga
    5. Cissy Lizarraga
    6. Sam Williams (O)
  5. 5
    1. Dylan Corbett
  6. 9
    1. Ron Wright (Rep)
  7. A
    1. Joe Aaron
    2. Greg Abbott (Rep)
      candidate for Governor
    3. Lucy Adame-Clark (Dem)
      candidate for Bexar County Clerk
    4. Vanessa Adia (Dem)
    5. Steve Adler
      candidate for Mayor, City of Austin
    6. Adrian Garcia (Dem)
    7. Syed S. Ali (Rep)
    8. Ernie Aliseda (Rep)
    9. Alma A. Allen (Dem)
    10. James Allen (L)
    11. Lawrence Allen Jr (Dem)
    12. Rickie Allison
    13. Steve Allison (Rep)
    14. Steve Allison (Rep)
    15. Susana Almanza
    16. Carol Alvarado (Dem)
    17. Carol Alvarado (Dem)
    18. Javier Alvarez (Dem)
    19. Patricia O'Connell Alvarez (Dem)
    20. Maria D. Amezcua
    21. Audrey Amos-McGehee (Dem)
    22. Robert S Anchondo (Dem)
    23. Ollie Anderson (Dem)
    24. Doug Arnold (Rep)
    25. Phillip Aronoff (Rep)
    26. Johnny S. Arredondo (Rep)
    27. Johnny S. Arredondo (Rep)
    28. Jodey Arrington (Rep)
    29. Jodey Arrington (Rep)
    30. Mark Ash (L)
    31. Ray Ash (Dem)
    32. Ken Ashby (L)
    33. Ken Ashby (L)
    34. Trent Ashby (Rep)
    35. Kyle Austin (Rep)
    36. Kyle Austin (Rep)
    37. Mitrah Elizabeth Avini
    38. David Azad (Dem)
  8. B
    1. Brian Babin (Rep)
    2. Ernest Bailes (Rep)
    3. John Bailey (Rep)
    4. Thomas J. Baker (Dem)
    5. Patrick Ballantyne (Rep)
    6. Norma Favela Barceleau (Dem)
      candidate for District Clerk
    7. Laura Barker (Rep)
    8. Marialyn Barnard (Rep)
    9. Claire Barnett (Dem)
    10. Claire Barnett (Dem)
    11. Diana Barrera (Dem)
      candidate for Nueces County Clerk
    12. Roland Barrera
    13. Ezekiel Barron (Dem)
    14. Don Barthlow
    15. Dabney Bassel (Rep)
    16. Dabney Bassel (Rep)
    17. Brandey Batey
    18. Lance S. Baxter (Rep)
    19. Bob Behrens (Rep)
    20. Cecil Bell Jr. (Rep)
    21. Keith Bell (Rep)
    22. Gina Benavides (Dem)
    23. Jay Bender (Rep)
    24. Michael Berlanga (Rep)
    25. Paul Bettencourt (Rep)
    26. Kyle Biedermann (Rep)
    27. Paul Bilyeu (L)
    28. Wade Birdwell (Rep)
    29. Paul Bjerk
    30. Jimmy Blacklock (Rep)
    31. Cesar J Blanco (Dem)
    32. Cesar J. Blanco (Dem)
    33. Jane Bland (Rep)
    34. Shirley Bland
    35. Jeffrey Blunt (L)
    36. David Boatright
    37. Jason Boatright (Rep)
    38. Dwayne Bohac (Rep)
    39. Lori Bohannon (Rep)
      candidate for Wichita County Clerk
    40. Russ Boles (Rep)
    41. Dennis Bonnen (Rep)
    42. Spencer Bounds (Dem)
    43. Cindy Olson Bourland (Rep)
    44. Frances Bourliot (Dem)
    45. Bill Boyce (Rep)
    46. Byron Abraham Bradford (Dem)
    47. David Brady (L)
    48. Kevin Brady (Rep)
    49. Bill Brannon (Dem)
    50. Tim Brewer
    51. Delia Briones (Dem)
      candidate for County Clerk
    52. Celeste Brown (Rep)
    53. Cliff Brown (Dem)
    54. Harvey Brown (Rep)
    55. Jeff Brown (Rep)
    56. Marc Brown (Rep)
    57. Jeff Browning
    58. John Browning (Rep)
    59. Brad Buckley (Rep)
    60. John H Bucy III (Dem)
    61. John H Bucy III (Dem)
    62. Lorie Burch (Dem)
    63. Cullen Burns (L)
    64. DeWayne Burns (Rep)
    65. Joshua G. Burns (L)
    66. Robert Burns (Dem)
    67. Gil Burrell
    68. Dustin Burrows (Rep)
    69. Konni Burton (Rep)
    70. Gwenn Burud (Dem)
    71. Brett Busby (Rep)
    72. George P. Bush (Rep)
    73. Linda Bush
    74. Lauro Bustamante (L)
      candidate for Bexar County Judge
    75. Rebecca Bustamante (Dem)
    76. Gary Butler (Rep)
  9. C
    1. R. Jack Cagle (Rep)
    2. Gina Calanni (Dem)
    3. Jeff Callaway (L)
    4. Aislynn Campbell
      candidate for Corpus Christi Mayor
    5. Donna Campbell (Rep)
    6. JJ Campbell (L)
    7. Sylvia Campos
    8. Barbara Canales (Dem)
      candidate for Nueces County Judge
    9. Terry Canales (Dem)
    10. Lance Cansino (Rep)
    11. Eric Cantu
    12. Jennifer Cantu (Dem)
    13. Richard Cantu (Dem)
    14. T.G. Caraway (Dem)
    15. Rose Cardona
    16. Cory Carlyle (Dem)
    17. Richard Carpenter (L)
    18. Dorothy Carroll (Dem)
    19. Ann-Marie Carruth (Rep)
    20. John Carter (Rep)
    21. John Carter (Rep)
    22. Carlos Cascos (Rep)
      candidate for Cameron County Judge
    23. Joaquin Castro (Dem)
    24. Jennifer Caughey (Rep)
    25. James (TC) Chadden
    26. Aurora Chaides-Hernandez (Dem)
    27. Crystal Chandler (Rep)
    28. Luz Elena Chapa (Dem)
    29. John-John Chatman (Dem)
    30. Kathy Cheng (Dem)
    31. Brent Chesney (Rep)
    32. David Chevalier (Dem)
      candidate for Collin County Clerk
    33. Joi Chevalier (Dem)
    34. Linda Yee Chew (Dem)
      candidate for District Judge #327
    35. Patricia B Chew (Dem)
    36. Nick Chu (Dem)
    37. Peter Churchman (L)
    38. Peter Churchman (L)
    39. Travis Clardy (Rep)
    40. Christopher Claytor (L)
    41. Aaron Close (L)
    42. Michael Cloud (Rep)
    43. Jessica Cohen
    44. Sheryl Cole (Dem)
    45. Garnet F. Coleman (Dem)
    46. Mike Collier (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    47. Nicole Collier (Dem)
    48. Timothy J. Collins
    49. Blane Conklin (Dem)
    50. Theresa Connolly (Rep)
    51. Dori Contreras (Dem)
    52. Lewis Conway, Jr.
    53. Judy Cope (Rep)
    54. Weldon Stone Copeland (Rep)
    55. Jason Corley (Rep)
    56. Philip Cortez (Dem)
    57. Richard Cortez (Dem)
      candidate for Hidalgo County Judge
    58. Ruben Cortez Jr (Dem)
    59. Ruben Corvalan (L)
    60. Julie Countiss (Dem)
    61. Marc Cowart (Rep)
    62. Christi Craddick (Rep)
      candidate for Railroad Commissioner
    63. Tom Craddick (Rep)
    64. Lowry W. Crane
    65. Dan Crenshaw (Rep)
    66. Anthony Cristo (L)
    67. Jane Cross (Rep)
      candidate for Hidalgo County Judge
    68. Kelly M. Cross (Rep)
    69. Karen Crouch (Rep)
    70. Jen Crownover (Rep)
    71. Karin Crump (Dem)
    72. Ted Cruz (Rep)
      candidate for U.S. Senator
    73. Scott Cubbler (I)
    74. Henry Cuellar (Dem)
    75. Henry Cuellar (Dem)
    76. John Culberson (Rep)
    77. Mary Tom Cravens Curnutt (Rep)
    78. John P. Cyrier (Rep)
  10. D
    1. Dan Dagel
    2. Tony Dale (Rep)
    3. Tony Dale (Rep)
    4. Daniel Arevalo (L)
    5. Drew Darby (Rep)
    6. Sherrie Uptomore Dast
    7. Sherrie Uptomore Dast
    8. Christopher David (L)
    9. Lisa David (Rep)
    10. Steven David (Dem)
    11. Aicha Davis (Dem)
    12. Eric Davis
    13. J. Frank Davis (Dem)
    14. Sarah Davis (Rep)
    15. Yvonne Davis (Dem)
    16. Luis De La Garza (Rep)
    17. Michael De Leon (Dem)
    18. Jay Dean (Rep)
    19. Dana DeBeauvoir (Dem)
      candidate for Travis County Clerk
    20. Rudy Delgado (Dem)
    21. Mike Denton (Dem)
    22. Rich DePalma
    23. Sarah Depew (Dem)
    24. John Derewitz (Dem)
      candidate for District Clerk
    25. Mitesh Desai
    26. John Devine (Rep)
    27. Calvin DeWeese (L)
    28. Richard Diaz
    29. Neal M. Dikeman (L)
      candidate for U.S. Senator
    30. Tanner Do (Dem)
    31. Lloyd Doggett (Dem)
    32. Alex Dominguez (Dem)
    33. Francisco X. Dominguez (Dem)
      candidate for District Judge #205
    34. John Donovan (Rep)
    35. James Duerr (I)
    36. Andrea Duhon (Dem)
    37. Chris Duncan (L)
    38. Travis Duncan
      candidate for Mayor, City of Austin
    39. Vince Duncan (I)
    40. Valerie Dye
  11. E
    1. Elisabeth Earle (Dem)
    2. Sarah Eckhardt (Dem)
      candidate for Travis County Judge
    3. Jennifer Edgeworth (Rep)
    4. Billy Eichman (Rep)
    5. Chantal Melissa Eldridge (Dem)
    6. Paul Elizondo (Dem)
    7. Phil Ellett
    8. Paige Ellis
    9. Kimberly Emery (Dem)
    10. Dian Engelman (Dem)
    11. Glenda Foreman Engert
    12. Roy Eriksen (L)
    13. Veronica Escobar (Dem)
    14. Eric P. Espinoza (L)
    15. David Evans (Rep)
  12. F
    1. Drue Farmer (Rep)
    2. Jessica Cristina Farrar (Dem)
    3. Scott Field (Rep)
    4. Samantha Carrillo Fields (Dem)
    5. Lynne Finley (Rep)
    6. Julian Firo
    7. John D. Fleming II WITHDRAWN (Rep)
    8. Lizzie Pannill Fletcher (Dem)
    9. Alisandro M. Flores
      candidate for Mustang Ridge Mayor
    10. Bill Flores (Rep)
    11. Bill Flores (Rep)
    12. Cynthia Flores (Rep)
    13. Cynthia Flores (Rep)
    14. Patti Flores (Rep)
    15. Daylan J. Flowers (Dem)
    16. Dan Flynn (Rep)
    17. Josh Flynn (Rep)
    18. Ashley Foster (Rep)
    19. Molly Francis (Rep)
    20. James Frank (Rep)
    21. Ramona Franklin (Dem)
    22. Renee Franklin
    23. Margareta Fratila
    24. John Frullo (Rep)
  13. G
    1. Bobby Galvan (Dem)
    2. Deeanne Svoboda Galvan (Dem)
    3. Armando Gamboa (Dem)
    4. Eduardo A. Gamboa (Dem)
    5. Roland A. Gaona
    6. John Garcia, Jr.
    7. Mary Angie Garcia (Dem)
    8. Mary Louise Garcia (Rep)
      candidate for Tarrant County Clerk
    9. Sylvia R. Garcia (Dem)
    10. Jason Garrahan (Rep)
    11. Gary Elkins (Rep)
    12. Gerald Garza (Dem)
    13. Johnathan Garza (I)
    14. Rudy Garza
    15. Hilda Garza DeShazo (Rep)
    16. Barbara Gervin-Hawkins (Dem)
    17. Barbara Gervin-Hawkins (Dem)
    18. John Gillespie (Rep)
    19. Tom Glass (L)
    20. Ernesto Gloria (Dem)
    21. Louie Gohmert (Rep)
    22. Craig Goldman (Rep)
    23. Abel Chirino Gomez (L)
      candidate for County Clerk
    24. Gracie Gomez (Dem)
    25. Margaret J. Gomez (Dem)
    26. Joe Gonzales (Dem)
    27. Lisa Gonzales
    28. Melissa C. Gonzales
    29. Alex Gonzalez (Dem)
    30. Joe A. Gonzalez {JAG} (Dem)
    31. Julie Gonzalez (Dem)
    32. Mary E Gonzalez (Dem)
    33. Mary E. Gonzalez (Dem)
    34. Raul Arturo Gonzalez (Dem)
    35. Rey Gonzalez (Rep)
    36. Rey Gonzalez (Rep)
    37. Rosie Gonzalez (Dem)
    38. Vicente Gonzalez (Dem)
    39. Armando B. Gonzalez (Dem)
    40. Gordon Goodman (Dem)
    41. Vikki Goodwin (Dem)
    42. Woodrow W. "Woody" Gossom Jr. (Rep)
      candidate for Wichita County Judge
    43. Kay Granger (Rep)
    44. Bill Gravell (Rep)
    45. Tom Gray (Rep)
    46. Al Green (Dem)
    47. Christopher (Chris) Gregory (Rep)
    48. Lee W Griffin
    49. Christina Grudzinski
    50. Christina Grudzinski
    51. Paulette Guajardo
    52. Bobby Guerra (Dem)
    53. Eric Guerra (L)
    54. Maya Guerra Gamble (Dem)
    55. Ryan Guillen (Dem)
    56. Laura Gunn (Dem)
    57. Patrick Gunnels (L)
    58. Aaron Gutknecht (L)
  14. H
    1. Scott Haag (Rep)
    2. Stacy Hackenberg (Dem)
    3. Brian J Haggerty (Dem)
    4. Chris Hale (Rep)
    5. Darrell Hale (Rep)
    6. Betty W. Haley
    7. Deborah Hall (Dem)
    8. Michael Hall
      candidate for Corpus Christi Mayor
    9. Brandy Hallford (Rep)
    10. Jacob Hammersmith
    11. R. J. Bob Hampton (Rep)
    12. Kelly Hancock (Rep)
    13. Jim Hansen (Rep)
    14. Jason Allen Harber (L)
    15. Selima Harbison
    16. Julie Hardaway (Rep)
    17. Vincent Harding
    18. Patricia "Pat" Hardy (Rep)
    19. E. Sam Harless (Rep)
    20. Natasha Harper-Madison
    21. Nick Harpster (Dem)
    22. Cody Harris (Rep)
    23. Michael Ray Harris (L)
      candidate for Attorney General
    24. Martin Harry (Rep)
    25. Christopher Harvey
    26. Lee Harvey (Rep)
    27. Meagan Hassan (Dem)
    28. Charles "Tad" Hasse (Rep)
    29. Les Hatch (Rep)
    30. Sam Hatton (Dem)
    31. Matt Hayes (Rep)
    32. Valerie Hefner (Dem)
    33. Glenn Hegar (Rep)
    34. Mary Jennings 'MJ' Hegar (Dem)
    35. Craig D. Henderson (Dem)
    36. Guy Herman (Dem)
    37. Benjamin Hernandez (I)
    38. Gil Hernandez
    39. Robert G. Hernandez (Dem)
    40. Josh Herrera (Dem)
    41. Abel Herrero (Dem)
    42. Barbara Parker Hervey (Rep)
    43. Scott Heselmeyer (Rep)
    44. Maryellen Whitlock Hicks (Dem)
    45. Laurie Higginbotham
    46. Richard Hightower (Dem)
    47. Chris Hill (Rep)
      candidate for Collin County Judge
    48. Martha Hill Jamison (Rep)
    49. George W. Hindman (Rep)
    50. Gina Hinojosa (Dem)
    51. Gina Hinojosa (Dem)
    52. Sharon Hirsch (Dem)
    53. Judy Schier Hobbs (Rep)
    54. Mark Hocker (Rep)
    55. Nancy Hohengarten (Dem)
    56. Eric Holguin (Dem)
    57. Justin Holland (Rep)
    58. Sylvia Holmes (Dem)
    59. Jason Hope (L)
    60. Hollis Horton (Rep)
    61. Darren Houk
    62. Darren Houk
    63. Donna Howard (Dem)
    64. Dan Huberty (Rep)
    65. Yolanda Huff (Dem)
    66. Joan Huffman (Rep)
    67. Clayton Hunt (L)
    68. Clayton Hunt (L)
    69. Michael Hunter
    70. Todd Hunter (Rep)
    71. Will Hurd (Rep)
    72. Natali Hurtado (Dem)
  15. I
    1. Fred Infortunio (Dem)
    2. Misty Irby (Dem)
    3. Celia Israel (Dem)
  16. J
    1. Maria T. (Terri) Jackson (Dem)
    2. Steve Jackson
    3. Sheila Jackson Lee (Dem)
    4. Justin Jacobson
    5. Kris Jara (L)
    6. Jared Patterson (Rep)
    7. Jason Wolff (Rep)
    8. Alec Johnson (Dem)
    9. Dain Johnson (Rep)
    10. Jarvis D. Johnson (Dem)
    11. Leanne Johnson (Rep)
    12. Finnigan Jones (Dem)
    13. Isiah Jones
  17. K
    1. Omar Kadir (Dem)
    2. Alexander Jonathan Karjeker (Dem)
    3. Oscar Kazen (Dem)
    4. William (Bill) Kelberlau (I)
    5. Sharon Keller (Rep)
    6. Bill Kelly (Rep)
    7. Chari Kelly (Dem)
    8. Michael Shawn Kelly (Dem)
    9. Michael Shawn Kelly (Dem)
    10. Peter Kelly (Dem)
    11. Stacey Kemp (Rep)
      candidate for Collin County Clerk
    12. Brenda P. Kennedy (Dem)
    13. Rick Kennedy (Dem)
    14. Rick Kennedy (Dem)
    15. Rick J. Kennon (Rep)
    16. Carlo Key (Dem)
    17. Ketan Kharod
    18. Greg King (Rep)
    19. Ken King (Rep)
    20. Phil King (Rep)
    21. Tracy King (Dem)
    22. Steven Kirkland (Dem)
    23. Karmin Kirschner (Dem)
    24. Ann Kitchen
    25. Stephanie Klick (Rep)
    26. Steven Kling (Dem)
    27. Bobbie Koepp (Rep)
      candidate for Comal County Clerk
    28. Joe Koizen
    29. Joseph Kopser (Dem)
    30. Catherine Krantz (Dem)
    31. Catherine Krantz (Dem)
    32. Matt Krause (Rep)
    33. Katherine Kerr Kubatzky (Dem)
    34. John Kuempel (Rep)
    35. Sri Preston Kulkarni (Dem)
    36. M. Sue Kurita (Dem)
    37. Phil Kurtz (L)
  18. L
    1. Lauren LaCount (L)
    2. Stan Lambert (Rep)
    3. Sarah Beth Landau (Dem)
    4. Brooks Landgraf (Rep)
    5. Drew Landry (Dem)
    6. Jeffrey Lane (Rep)
    7. Douglas S. Lang (Rep)
    8. Mike Lang (Rep)
    9. Elizabeth Lang Miers (Rep)
    10. Danyell Lanier (Dem)
      candidate for Collin County Judge
    11. Lyle Larson (Rep)
    12. Lyle Larson (Rep)
    13. Larry Lawrence (Rep)
    14. Jeff Leach (Rep)
    15. Jacob Leddy (L)
    16. Jennie Lou Leeder (Dem)
    17. Ben Leman (Rep)
    18. Fred Lemond (Dem)
    19. Miguel Levario (Dem)
    20. Miguel Levario (Dem)
    21. Bobby Levinski
    22. Greg Lewis
    23. Sandra J. Lewis
    24. Desarae Lindsey (L)
    25. John Lipscombe (Dem)
    26. Pam Little (Rep)
    27. Todd Litton (Dem)
    28. Lora J. Livingston (Dem)
    29. Marcos Lizarraga (Dem)
      candidate for District Judge #168
    30. Erica Lockwood (L)
      candidate for Travis County Clerk
    31. Cynthia Long (Rep)
    32. John Amos Longoria (Dem)
    33. Nora Longoria (Dem)
    34. Oscar Longoria (Dem)
    35. Rogelio "Roger" Lopez, Jr. (Dem)
    36. Anne Lorentzen (Rep)
    37. J.M. Lozano (Rep)
    38. Rita Lucido (Dem)
    39. Eddie Lucio III (Dem)
    40. Kevin Ludlow (L)
    41. John Lujan (Rep)
    42. Ruben Lujan (Dem)
    43. Ysabel J. Luna (L)
    44. Julie Luton (Dem)
    45. Julie Luton (Dem)
    46. Amy Lyons (L)
  19. M
    1. Laura Mackey
    2. Ray Madrigal De Pancho Villa
      candidate for Corpus Christi Mayor
    3. Joseph Majsterski (L)
    4. Russell Manning (Rep)
    5. Elizabeth "Eliz" Markowitz (Dem)
    6. Armando "Mando" Martinez (Dem)
    7. Rebeca Martinez (Dem)
    8. Trey Martinez Fischer (Dem)
    9. Trey Martinez Fischer (Dem)
    10. Corinne Mason (Rep)
    11. Michael Massengale (Rep)
    12. Louis Mastrangelo
    13. Stacey Mathews (Rep)
    14. Catherine Mauzy (Dem)
    15. Roman McAllen (Dem)
      candidate for Railroad Commissioner
    16. Zachary McBride (Rep)
    17. Michael T. McCaul (Rep)
    18. Michael T. McCaul (Rep)
    19. John (Trey) McClendon (Rep)
    20. Joe McComb
      candidate for Corpus Christi Mayor
    21. Ryan T. McConnico (Rep)
    22. Timothy McCoy (Rep)
    23. John B. McElligot (L)
    24. Shirley McKellar (Dem)
    25. Kerry Douglas McKennon (L)
      candidate for Lieutenant Governor
    26. Donna Kay McKinney (Rep)
    27. Jeff McKnight (Rep)
    28. Beth Llewellyn McLaughlin (Dem)
    29. Evelyn McLean (Rep)
    30. John B. McMaster (Rep)
    31. Dan McQueen
      candidate for Corpus Christi Mayor
    32. Amy Clark Meachum (Dem)
    33. Karen L. Medicus
    34. Gloria Meehan (Dem)
      candidate for Comal County Clerk
    35. Ben Mendoza (I)
    36. Maria Salas Mendoza (Dem)
      candidate for District Judge #120
    37. Roger D. Metcalf (Dem)
    38. Will Metcalf (Rep)
    39. Lawrence Larry Meyers (Dem)
      candidate for Tarrant County Judge
    40. Mike Midler (Dem)
    41. Adam Milasincic (Dem)
    42. D Allen Miller (L)
    43. Joy Miller
    44. Sid Miller (Rep)
    45. Ina Minjarez (Dem)
    46. Ina Minjarez (Dem)
    47. Ken Molberg (Dem)
    48. Ben Molina
    49. Celina D. Montoya (Dem)
    50. Celina D. Montoya (Dem)
    51. H. Todd J. Moore (L)
    52. Sandra G. Moore (Dem)
    53. Ruben Morales (Dem)
    54. Don Morehart (Dem)
    55. Jack Morman (Rep)
    56. Laura Morrison
      candidate for Mayor, City of Austin
    57. Carla Morton (Dem)
    58. Amit Motwani
    59. Brandy Mueller (Dem)
    60. Sergio Munoz Jr. (Dem)
    61. Jim Murphy (Rep)
    62. KT Musselman (Dem)
  20. N
    1. Duncan Neblett, Jr. (Rep)
    2. Greg Neeley (Rep)
    3. Dave Nelsen
    4. Justin Nelson (Dem)
      candidate for Attorney General
    5. Poncho Nevárez (Dem)
    6. Gabriel Nila (Rep)
    7. Candy Noble (Rep)
    8. Erin Nowell (Dem)
  21. O
    1. Kerry O'Brien (O)
    2. Linda O'Neal
    3. Beto O'Rourke (Dem)
      candidate for U.S. Senator
    4. Mallory Olfers (L)
    5. Mallory Olfers (L)
    6. Julie Oliver (Dem)
    7. Tom Oliverson (Rep)
    8. Kim Olson (Dem)
    9. Pete Olson (Rep)
    10. Peggy Ornelas (Dem)
    11. Randy Orr (Rep)
    12. Evelina "Lina" Ortega (Dem)
    13. Evelina "Lina" Ortego (Dem)
    14. Dolores Ortega Carter (Dem)
    15. Gina Ortiz Jones (Dem)
    16. Dylan Osborne (Dem)
      candidate for County Treasurer
    17. Leslie Lester Osborne (Dem)
  22. P
    1. Leo Pacheco (Dem)
    2. Chris Paddie (Rep)
    3. Fernando Padron (Rep)
    4. Fernando Padron (Rep)
    5. Gina M. Palafox (Dem)
    6. Jessica Pallett (L)
    7. Judy Parker (Rep)
    8. Karroll W Parker (Dem)
      candidate for Tarrant County Clerk
    9. Zach Parks (L)
    10. Stephen Parmer (L)
    11. Robbie Partida-Kipness (Dem)
    12. Ava Reynero Pate (Rep)
    13. Dan Patrick (Rep)
      candidate for Lieutenant Governor
    14. Clark Patterson (L)
    15. Julie Bray Patterson (Rep)
    16. Dennis Paul (Rep)
    17. Kaylynn Paxson
    18. Angela Paxton (Rep)
    19. Ken Paxton (Rep)
      candidate for Attorney General
    20. Ronald Payne (Rep)
    21. Ronald Payne (Rep)
    22. Robert T Pearson (Dem)
    23. Alan Pease
      candidate for Mayor, City of Austin
    24. Bill Pedersen (Dem)
    25. Gustavo "Gus" Pena
      candidate for Mayor, City of Austin
    26. Alyssa G. Perez (Dem)
      candidate for District Judge #210
    27. Marisa B. Perez (Dem)
    28. Mary Ann Perez (Dem)
    29. Lorena Perez McGill (Dem)
    30. Greg Perkes (Rep)
    31. Chris Perri (Dem)
    32. Helen Petry Stowe (Dem)
    33. Mark Phariss (Dem)
    34. Todd Phelps
      candidate for Mayor, City of Austin
    35. Dustin Phillips
    36. Stephanie Phillips (Dem)
    37. Carissa Picard (Dem)
    38. Joe C. Pickett (Dem)
    39. Joe C. Pickett (Dem)
    40. Jim Pikl (Rep)
    41. Eric Pina (L)
    42. Eric Pina (L)
    43. Matt Pina (L)
    44. Kelly J. Pinion (Rep)
      candidate for County Clerk
    45. Pat Pirtle (Rep)
    46. Mark Pittman (Rep)
    47. Margaret "Meg" Poissant (Dem)
    48. Darnell Powell
    49. Scott Prescher
    50. Four Price (Rep)
    51. Velva L. Price (Dem)
    52. Jack W. Pulcher (Rep)
    53. Jason Pulliam (Rep)
    54. Mike Purcell (Dem)
    55. David Puryear (Rep)
    56. Mike Pusley (Rep)
      candidate for Nueces County Judge
  23. R
    1. Paul Raleeh (Rep)
    2. Misael D. Ramos - Write-In
    3. John Raney (Rep)
    4. Bonnie Rangel (Dem)
      candidate for District Judge #171
    5. Manuel (Manny) Rangel (Rep)
    6. Wesley D. Ratcliff (Dem)
    7. John Ratcliffe (Rep)
    8. John Ratcliffe (Rep)
    9. Ryan E. Ray (Dem)
    10. Richard Pena Raymond (Dem)
    11. Kasey Redus (Dem)
    12. Amanda Reichek (Dem)
    13. Chris Reitsma
    14. Sabino 'Pio' Renteria
    15. Ruth Reyes (Dem)
    16. Kathy Richerson (Dem)
    17. Gerard C. "Gerry" Rickhoff (Rep)
      candidate for Bexar County Clerk
    18. Tom Rickhoff (Rep)
      candidate for Bexar County Judge
    19. Steve Riddell (Dem)
    20. Mica J. Ringo (Dem)
    21. David Rippel (Rep)
    22. Nancy E. Rister (Rep)
    23. John R. Roach (Rep)
    24. Frank Robbins
    25. Albert John Roberts (Dem)
    26. Scott Roberts (Rep)
    27. Catie Robinson (Dem)
    28. Matt Robinson (Rep)
    29. John D. Rodgers (Dem)
    30. David J. Rodriguez (Dem)
    31. Eddie Rodriguez (Dem)
    32. Eric Rodriguez
    33. Jesus Rodriguez (Dem)
    34. Justin Rodriguez (Dem)
    35. Justin Rodriguez (Dem)
    36. Liza Rodriguez (Dem)
    37. Thelma Rodriguez (Rep)
    38. Yvonne Rodriguez (Dem)
    39. Jason Rogers (Dem)
    40. Kesha Rogers (I)
    41. Mary Roman (Dem)
    42. David Romero (Dem)
    43. Toni Rose (Dem)
    44. Jon E. Rosenthal (Dem)
    45. Susan Rowley (Rep)
    46. Chip Roy (Rep)
    47. Everett Roy
    48. Lucy Rubio (Dem)
    49. A. Denise Russell (Rep)
    50. Michelle Ryan (Dem)
    51. Mike Ryan (L)
    52. Mike Ryan (L)
  24. S
    1. Greg Sagan (Dem)
    2. Karen Sage (Dem)
    3. Mariana Salazar
    4. Gloria Saldaña (Dem)
    5. Carlos Salinas (Dem)
    6. Ricardo Samaniego (Dem)
      candidate for County Judge
    7. Orlando Sanchez (Rep)
      candidate for County Treasurer
    8. Ben Sanders (L)
    9. R.K. Sandill (Dem)
    10. Kara Sands (Rep)
      candidate for Nueces County Clerk
    11. Scott Sanford (Rep)
    12. Scott Sanford (Rep)
    13. Henry Santana (Dem)
    14. Stephen Santellana
    15. Lee Santos (L)
    16. Gary Satterwhite
    17. Matt Savino (L)
    18. Allison Lami Sawyer (Dem)
    19. David Schaab (L)
    20. Rod Schaffner
    21. Marty Schexnayder (Dem)
    22. Mike Schofield (Rep)
    23. Nicholas J. Schreiber
    24. Charles Schwertner (Rep)
    25. Dan Seale
    26. Chad W. Seay (Rep)
    27. Rick Seeberger (Rep)
    28. Lisa Seger (Dem)
    29. Nina Serna (Dem)
    30. Wendi Severance
    31. Tylden Shaeffer (Rep)
    32. Jerry Shaffer (Rep)
    33. Matt Shaheen (Rep)
    34. Todd Shaner
    35. Lee Sharp (L)
    36. Penny Shaw (Dem)
    37. Brigid Shea (Dem)
    38. J.D. Sheffield (Rep)
    39. Walden Shelton (Rep)
    40. Eric Montgomery Shepperd (Dem)
    41. Hugh D. Shine (Rep)
    42. Michael Shobe
    43. Mike Siegel (Dem)
    44. Mike Siegel (Dem)
    45. Clarissa Silva (Rep)
    46. Jeff Simmons (Write-In)
    47. Rebecca Simmons (Rep)
    48. Jeromey Sims (Dem)
    49. Danielle Skidmore
    50. Susan Skinner (Rep)
    51. Randall Slagle (Dem)
    52. Michelle Slaughter (Rep)
    53. David Smalling (Rep)
    54. Edward Smith (Dem)
    55. Greg Smith
    56. Jason Smith
    57. Jason Smith
    58. Reggie Smith (Rep)
    59. Suzanne Smith (Dem)
    60. Suzanne Smith (Dem)
    61. John Smithee (Rep)
    62. Sonia Smoak
    63. Chris Soileau (Rep)
    64. Selena Solis (Dem)
      candidate for District Judge #243
    65. Charles Spain (Dem)
    66. Luke Spencer (L)
    67. Reedy Macque Spigner III
    68. Drew Springer (Rep)
    69. Michael Stackhouse (Dem)
    70. Stan Stanart (Rep)
      candidate for County Clerk
    71. K. Sunshine Stanek (Rep)
    72. Edna Staudt (Rep)
    73. Dayna Steele (Dem)
    74. Phil Stephenson (Rep)
    75. Scott Stevens (Rep)
    76. Jonathan Stickland (Rep)
    77. David Stith (Rep)
    78. Craig Stoddart (Rep)
    79. Shane Stolarczyk (Rep)
    80. David Stout (Dem)
      candidate for Co Commissioner #2
    81. William Bryan Strange III (L)
    82. Alexander Strenger
      candidate for Mayor, City of Austin
    83. Miguel Suazo (Dem)
    84. Barbara M. Sucsy (Rep)
      candidate for District Clerk
    85. Bonnie Sudderth (Rep)
    86. Kevin Sullivan
    87. Valoree Swanson (Rep)
    88. Valoree Swanson (Rep)
    89. Kellen Sweny (I)
  25. T
    1. James Talarico (Dem)
    2. James Talarico (Dem)
    3. Van Taylor (Rep)
    4. Van Taylor (Rep)
    5. James C. Teel (Dem)
    6. Shawn Nicole Thierry (Dem)
    7. Arthur M. Thomas IV (L)
    8. Arthur M. Thomas IV (L)
    9. Ed Thompson (Rep)
    10. Jared Thompson
    11. Ramona Thompson (Dem)
    12. Derek Thorn (L)
    13. Mac Thornberry (Rep)
    14. Greg Thornton
    15. Paul Thurman
    16. Jessica Tiedt (Dem)
    17. Jaime Tijerina (Rep)
    18. Tony Tinderholt (Rep)
    19. Daniel Tinus (L)
    20. Mark Tippetts (L)
      candidate for Governor
    21. Carlos Torres
    22. R. J. Torres
    23. Dee Ann Torres Miller (Dem)
    24. Michael "Mike" Toth (Rep)
    25. Steve Toth (Rep)
    26. Kathryne "Kathie" Tovo
    27. Diane Trautman (Dem)
      candidate for County Clerk
    28. Roger Williams (Rep)
    29. Alma Trejo (Dem)
    30. Eddie Trevino Jr. (Dem)
      candidate for Cameron County Judge
    31. Gisela D. Triana (Dem)
    32. Shohn Trojacek (L)
    33. Rebecca Tucker (Dem)
    34. Eric Lee (ET) Tunchez
    35. Chris Turner (Dem)
  26. U
    1. Grace M. Uzomba (Dem)
  27. V
    1. James Valadez
    2. Carlos Valdez (Dem)
    3. Lupe Valdez (Dem)
      candidate for Governor
    4. Gary VanDeaver (Rep)
    5. Melissa Vara (Dem)
    6. Robert J. Vargas (Dem)
    7. Veronica Vasquez (Dem)
    8. Carolyn Vaughn (Rep)
    9. Filemon Vela (Dem)
    10. Filemon Vela (Dem)
    11. Eric J. Velasquez (L)
    12. Gilberto "Gil" Velasquez (L)
    13. Micah M. Verlander (L)
    14. Ruben Villarreal (Rep)
    15. Hubert Vo (Dem)
  28. W
    1. David Waddill (Rep)
    2. Robert Walden (L)
    3. Barnett Walker (Rep)
    4. Demetrius Walker
    5. Dr. Larry Wallace Jr.
    6. Meg Walsh (Dem)
    7. Thomas Wang (Rep)
    8. Frank Ward
    9. Mark Washburn
    10. Beth Watkins (Dem)
    11. Delonia A. Watson (Dem)
    12. Delonia A. Watson (Dem)
    13. Kirk Watson (Dem)
    14. Jeff Watts (Rep)
    15. Sandra Watts (Dem)
    16. Duncan Webb (Rep)
    17. Cecil R. Webster Sr. (Dem)
    18. Jeff Wentworth (Rep)
    19. Stephen A. West (Rep)
    20. Mark Wester (L)
      candidate for Collin County Clerk
    21. Tim Westley (Rep)
    22. Cyndi McCrann Wheless (Rep)
    23. Ray Wheless (Rep)
    24. James White (Rep)
    25. Glen Whitley (Rep)
      candidate for Tarrant County Judge
    26. John Whitmire (Dem)
    27. Josh Wilkinson (Dem)
    28. Cheryl Williams (Rep)
    29. Eston Williams (Dem)
    30. Jenevieve Williams
    31. Sam Williams (O)
    32. Sherry Williams (Dem)
    33. Yvonne Michelle Williams (Dem)
    34. Greg Willis (Rep)
    35. Jill Willis (Rep)
    36. Dan K. Wilson (Rep)
    37. Sharen Wilson (Rep)
    38. Terry M. Wilson (Rep)
    39. Rod Wingo (L)
    40. Chris Winn (Rep)
      candidate for County Treasurer
    41. Mark H. Woerner (Rep)
    42. Nelson Wolff (Dem)
      candidate for Bexar County Judge
    43. Andrew W Womack
    44. Todd T. Wong (Dem)
    45. Ryan Woods (L)
    46. Paul D. Workman (Rep)
    47. John Wray (Rep)
    48. Eugenia "Genie" Wright (Rep)
    49. Mike Wright (L)
      candidate for Railroad Commissioner
    50. Gene Wu (Dem)
    51. Stephen M. Wyman (Dem)
  29. X
    1. Alfredo Ximenez (Dem)
  30. Y
    1. W. M. "Mike" Yarbrough (Rep)
    2. Terry Yates (Rep)
  31. Z
    1. Bill Zedler (Rep)
    2. Jerry Zimmerer (Dem)
    3. Michael Zimmerman (Write-in) (O)